کـومـه [code:1]
[/code:1] [code:1][/code:1]

کـومـه

<وب نویسه هایی از فرهنگ, سیاست و اجتماع>

خانه    | پست خونه   |   | XML    |جوان و بحران

دیروز همایش جوان و بحران در ..... برگزار شد.برگزار کننده این مراسم انجمن ... بود که از دوستان فعال هستند.البته روز جهانی جوان هم بود.مراسم طبق معمول با کمی تاخیر شروع شد وسهیل .. به عنوان دبیر همایش کمی صحبت کرد. بقیه سخنران ها هم ..فرماندار ...و استاد دانشگاه، ... مشاوراستاندار و مسئول تشکل های غیر دولتی و آقای .... دکتر روانشاس .مسئله بحران هویت که با افزایش جمعیت جوان ما به عنوان بمب ساعتی شروع به شمارش معکوس کرده که اگر تدبیر در کار مسئولین وجود داشته باشه میشه این تهدید را به فرصت تبدیل کرد.بیش از هفتاد درصد جمعیت ایران زیر سی سال سن دارند این در حالیه که این هفتاد درصد به علت منع قانونی نماینده ای در مجلس ندارند.در واقع برنامه ریزان هم به علت نداشتن ارتباط با جوانان نه می توانند نیاز های اینها رو درک کنند نه راهکاری پیشنهاد بدهند.به گفته آقای دکتر نودرگاه روانشناس حسن این اجتماعات در اینه که صدای ما رو به بالا میرسونه فقط امیدوارم صدای ما مثل گلوله برفی نباشه که تا دست به دست بشه و سلسله مراتب رو طی کنه آب بشه و چیزی از اون باقی نمونده باشه.اما انتقادی هم که به دوستان برگزار کننده ،سهیل و حبیب و همه تصمیم گیرهای جوان دارم اینکه:
اول- مطمئنا اگر قرار به صحبت درباره جوان و بحران هویت باشه کسی بهتر از یک جوان نمی تونه اون رو تشریح کنه.متاسفانه میانگین سنی سخنرانان به نظر میرسید بالای چهل سال باشه البته صحبت های مهمی توسط اون ها مطرح شد ولی اگر یکی دو مقاله یا سخنرانی از جوان ها هم مطرح می شد بهتر بود چون بیشتر حاضران هم جوان بودند استقبال بیشتری هم می شد مثل صحبت های خواننده گروه موسیقی در مورد سواد موسیقایی جوانان و سیاست های غلط فرهنگی که از زبان یک همسال به خوبی بیان شد.
دوم- معتقدم که ایده ها و پیشنهادات خوب را باید در محیط مناسب بارور کرد و خوشه چینی لازم را از آن داشت . مهمترین قسمت یک عمل اجتماعی بازخورد آن در جامعه است و برای انعکاس آن به رسانه نیاز است. متاسفانه برای این همایش تبلیغ کافی انجام نشد و اگر هم بود در مدت زمان کوتاهی صورت گرفت.مهمتر اینکه می شد با راه انداختن یک سایت رایگان و یا ایجاد یک وبلاگ اخبار و متن سخنرانی این همایش را به همراه چند عکس خبری منتشر کرد و این خبر را به همراه خلاصه مطالب و لینک وبلاگ یا سایت به خبرگزاری ها و سایت ها میل کرد تا پوشش خبری مناسبی داشته باشد.یادمان نرود که کوچکترین کارها با تبلیغات و اطلاع رسانی بزرگ جلوه می کند و بزرگترین اتفاقات بدون پوشش خبری نتیجه ای ندارد.
اما به نظر من همایش با همه کم و کاستی ها عدم همکاری برخی مسئولین و کمبود بودجه و هزاران سد پیش روی به بهترین وجه انجام شد و تجربه خوبی برای دوستان ....به همراه داشت. امیدوارم همیشه موفق باشند.

| هادی | 7:04 AM |

|
:لینک دوستان:


.:: تیتر آخرین اخبار ::.